Robert Welch Signature kuchařský nůž 14cm (SIGSA2032V)
Kód: SIGSA2032V
Související produkty
Detailní popis produktu
Jedna z nejstarších anglických společností, vyrábějící nerezové příbory a luxusní designové doplňky ve Spojeném království, byla založena Robertem Welchem roku 1955 v Chipping Campden ve starém mlýně na hedvábí z 18. století. Od roku 1993 mají společnost na starost Robertův syn Rupert a dcera Alice, kteří po Robertově smrti v roce 2000 pokračují v rodinné tradici. Na rozdíl od jiných designových společností, žádný z produktů není zakoupený nebo navržený a vytvořený mimo vlastní zdroje. Širokou řadu produktů spojuje unikátní design a výjimečná kvalita.
Robert Welch byl královským designérem a jedním z vůdčích a nejuznávanějších průmyslových designérů 20. století. Specializoval na design výroby z nerezové oceli. V roce 1965 mu byl udělen titul Royal Designer v oblasti průmyslu. Jeho práci je možné vidět ve Victoria and Albert Museum i v britském muzeu v Londýně, stejně tak v muzeu moderního umění v New Yorku. Světové celebrity a členové královských rodin patří mezi zákazníky této oblíbené a prestižní anglické značky.
Nabízíme Vám nůž z řady “kuchařských” nožů kolekce Robert Welch jež jsou víceúčelové a univerzální. Díky zakřivené čepeli jsou vhodné na klasické krájení a svým tvarem umožňují dvoustupňové sekání v tzv. kolébkovitém stylu. Ideální zejména na maso (syrové nebo vařené), zeleninu, bylinky, ořechy a saláty.
Byl navržený ve spolupráci s profesionálními kuchaři. Nože jsou plně vykovány z vysoce kvalitní německé (DIN 1,4116) nerezové oceli a to z jednoho kusu pro dodatečnou sílu. Ostří nožů v japonském stylu jsou ručně aplikované na úhel 15 °. Úhlové upevnění umožńuje plné využití ostří a přesný řez. Kalené na Rockwell 56 pro dostatečnou tvrdost. Rukojeti jsou vyrobeny z matného DuPont™ materiálu a jsou ergonomicky tvarované pro maximální pohodlí a vyváženost.
Bezpečnost produktů - nože kolekcí Signature & Professional:
- všechny kuchyňské nože jsou vyrobeny z nejkvalitnější německé nerezové oceli X50 CrMoV15 DIN 1.4116, která je plně kovaná z jednoho kusu ocele s plnou stopkou pro neuvěřitelnou pevnost a rovnováhu. Čepele jsou kalené na tvrdost Rockwell 56, což usnadňuje jejich údržbu.
- během výroby samotné oceli je kov opakovaně analyzován, aby byla zajištěna požadovaná kvalita. Produkty jsou vzorkově testovány a analyzovány podle výrobního závodu a materiálu na základě mezinárodních standardů, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita nerezové oceli, kterou očekávají zákazníci. Tyto normy jsou ISO EN 8442-1 a 8442-2, které zahrnují podrobné analýzy kovů.
-
vždy je využívána CATRA (Cutlery and Allied Trade Research Association) k provádění testů a analýz podle ISO standardů.
CATRA byla založena v Sheffieldu v Anglii v roce 1952 a stále sídlí v historickém srdci britské výroby oceli. Specializuje se na výzkum nerezových ocelí, výrobní metody a testování produktů a výkonu. CATRA má více než 60 let zkušeností a získala bohaté specializované technické znalosti. Její tým kvalifikovaných a zkušených inženýrů a vědců pracuje v plně vybavených, speciálně navržených laboratořích na testování a analýzu našich produktů. CATRA je celosvětově uznávaným odborníkem na testování příborů a nožů a podílela se na vývoji a tvorbě příslušných ISO standardů. Nejedná se o testovací instituci, která testuje každý typ výrobku; CATRA je specialistou ve svém oboru s bezkonkurenční pověstí odbornosti a excelence. - Všechny naše produkty z nerezové oceli jsou vyrobeny z vysoce kvalitních druhů nerezové oceli, které jsou celosvětově uznávané jako „potravinově bezpečné“ materiály (GRAS) a splňují normy FDA pro bezpečnost potravin.
Pro udržení ostří nožů ve vysokém standardu doporučujeme pravidelné broušení na ručním brousku Signature.
Pozn. poznámka – nákup nožů je možný pouze pro osoby starší 18ti let
KOMPLETNÍ NABÍDKU KUCHYŇSKÝCH & KUCHAŘSKÝCH NOŽŮ Z ŘADY SIGNATURE A TAKÉ Z ŘADY PROFESSIONAL NALEZNETE ZDE.
|
|
V myčce na nádobí (možné, ale nedoporučujeme) :
|
|
15° japonské ostří pro maximální ostrost, přesnost a snadné krájení. |
|
|
Tvoří ji vstřikovaný matný DuPont™ materiál. Svařený skrz unášecí hrot. |
|
|
Nejjemnější nerezová ocel na světě, 1.4116, vyrobená v Německu. |
|
|
Vyrobeno z jednoho kusu oceli pro pevnost, vyváženost a odolnost. |
|
|
Hodnocení: vynikající ostrost a zachování hran při testování dle normy *ISO 8442-5. *je mezinárodní norma pro testování ostrosti nožů a udržení ostří. |
![]() |
![]() |
(nárok pozbývá platnosti v případě, že není dodržována péče o nože dle návodu dodavatele nebo není nůž pravidelně dobrušován) |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Kuchyňské nože |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.175 kg |
| EAN: | 5060071736753 |
| ID produktu: | SIGSA2032V |
| Značka: | Robert Welch |
| Kolekce: | Signature |
| Výrobce: | Robert Welch Designs Ltd. (UK) |
| Počet ks v balení: | 1ks |
| Délka čepele: | 14cm |
| Materiál: | vysoce kvalitní německá (DIN 1,4116) nerezová ocel + rukojeť DuPont™ |
| Ostří: | 15° japonské |
| Plně kované: | ANO |
| Vhodné do myčky: | ruční mytí (doporučené) |
| Záruka: | celoživotní (při správném užívání) |
| Dárkové balení: | ANO |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Firma založena Robertem Welchem roku 1955 v Chipping Campden, ve starém mlýně na hedvábí z 18. století. Od roku 1993 mají společnost na starost Robertův syn Rupert a dcera Alice, kteří po Robertově smrti v roce 2000 pokračují v rodinné tradici. Na rozdíl od jiných designových společností, žádný z produktů není zakoupený nebo navržený a vytvořený mimo vlastní zdroje. Širokou řadu produktů spojuje unikátní design a výjimečná kvalita.
Robert Welch byl královským designérem a jedním z vůdčích a nejuznávanějších průmyslových designérů 20. století. Specializoval na design výroby z nerezové oceli. V roce 1965 mu byl udělen titul Royal Designer v oblasti průmyslu. Jeho práci je možné vidět ve Victoria and Albert Museum i v britském muzeu v Londýně, stejně tak v muzeu moderního umění v New Yorku
| Výrobní společnost : | Robert Welch Designs Ltd. |
|---|---|
| Adresa : | Studio shop, Lower high Street, Chipping Campden, Gloucestershire, UK, GL55 6DY |
| E-mail : | Help@robertwelch.com |
| Zástupce výrobce v EU : | EuComply OU |
| Adresa zástupce v EU : | Parnu Mnt 139b-14, 11317 Tallinn, Estonia |
| E-mail zástupce v EU : | help@eucompliancepartner.com |


